İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Vali Aydın Baruş’un başkanlığında alınan kararlar Emniyet yöneticileri ile istişare edil

İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Vali Aydın Baruş’un başkanlığında alınan kararlar Emniyet yöneticileri ile istişare edildi

2021-2022 eğitim öğretim yılında okul servis araçları ile ilgili uygulamalar konusunda Vali Aydın Baruş başkanlığında yapılan toplantının ardından alınan kararların uygulanması için meslek odaları ile Emniyet yöneticileri istişare de bulundular.

 

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Minibüsçüler ve servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce ile birlikte okulların açılacak olması nedeniyle servisçi esnafların sorun ve taleplerine ilişkin olarak İl Emniyet Müdür Yardımcısı Necati Ergür ile Trafik Denetleme Şube Müdürü Özcan Ağrap’ı ziyaret ederek, istişarelerde bulundular.

 

Ziyarette 2021-2022 eğitim öğretim yılında okul servis araçlarına yönelik denetimler ve uygulamalar konusu görüşülerek, talepler karşılıklı olarak paylaşıldı.

 

Aynı zamanda Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı da olan Keskin, “İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda Valimiz Sayın Aydın Baruş bakanlığında yapılan ve 2021-2022 eğitim öğretim yılında alınacak trafik tedbirleri konusunda Emniyet ile ilgili konuları istişare ettik. Okul servis araç sürücülerimiz hem trafik kurallarına uyacaklar, hem de çocuklarımızın sağlığı için koronavirüs tedbir ve uygulamalarını yerine getirecekler.  Her çocuk okuldan eve, evden okula esnafımızın emanetindedir. Karşılıklı özveri ve anlayışla hiç kimse mağdur olmadan 2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin başarıyla taşınması için servisçi esnafı da üzerine düşeni yapacaktır.” dedi.

Tür DOSYA İNDİR