Keskin, Güven Tazeledi

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın genel kurulunda mevcut başkan Şevket Keskin rakibine 312 oy fark yaparak yeniden güven tazeledi.

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın genel kurulunda mevcut başkan Şevket Keskin rakibine 312 oy fark yaparak yeniden güven tazeledi. 

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA 2 ADAY YARIŞTI

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın genel kurulu Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Genel kurulda aynı zamanda Malatya Esnaf ve Santakarlar Odaları Birliği başkanı da olan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın mevcut başkanı Şevket Keskin ile daha öncede iki kez daha aday olan Mehmet Gönültaş yarıştılar.

Yaklaşık 2 bin 200 delegeden seçime bin 334 delege katıldı. Seçim sonucunda mevcut başkan Şevket Keskin, 821 oy alarak yeniden seçilirken, rakibi Mehmet Gönültaş ise 509 oyda kaldı. Seçimde 4 oy ise geçersiz sayıldı.  Toplam 3 kez Keskin ile yarışan Mehmet Gönültaş, bir önceki 2014 yılı genel kurulunda 556 oy alırken,Keskin ise 2014 yılındaki genel kurulda 713 oy almıştı.

Genel kurulda konuşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şevket Keskin, Şoför esnafına verilen destek ve getirilen uygulamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a, Gümrük ve Ticaret bakanı Bülent Tüfenkci’ye, bakanlara, AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a, Malatya milletvekillerine teşekkür etti.

 “ÖTV’siz araç alacacağız dediğim zaman çoğu bana güldü. Ama bugün ÖTV’siz araç uygulaması ile araçlarınızı yenilediniz” diyen Keskin, “Ben buradayken size söz veriyorum; bir tane plaka bile vermem. Kim çatlarsa çatlasın. Bir tane bile taksi vermeyeceğim. Hiçbir durağı yerinden oynatmayacağım. Yok efendim şuraya taksi durağı koyacağım, şuraya şunu koyacağım, bunlar hikaye. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın izni, haberi olmadan hiçbir taksi ve durağı değişmeyecek.” diye konuştu.

-“FETÖ kırıntılarının gücü yetmeyecek, benim akil insanım esnaftır”

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda maaş almadığını belirten ve bu konuda da genel kurul kararı aldıran Keskin, “Hiçbir zaman yay gibi olmadım. Eğilmedim. Ok gibi oldum, sizin sorunlarınızı öyle götürdüm ve götürmeye de devam edeceğim. Ben buradayken hiçbir esnafımın haksızlığı uğradığımı gördüğüm an benim yüreğim parça parça oluyor. Servisçilik yaptım, aldım mı bir tane servis, almadım. Minibüsçülük yaptım, aldım mı bir minibüs, almam. Hiçbir zaman Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmedim. Sayın Cumhurbaşkanımızla da konuşurken de, Sayın Başbakanımızla da konuşurken de ve sizin karşınızda da konuşurken de aynı konuşurum. Çıkıp diyorlar ki, ‘Şu partiye gittim, bu partiye gittim, şu kanaat önderine gittim.’ Benim akil insanlarım sizlersiniz. Köşelerde bucaklarda oturup Malatya’nın kaderiyle oynayan FETÖ’nün kırıntıları bugün başka yerde kümelenip esnafa saldırıyorlar. Bunların dün güçleri yetmedi, bugün de yetmeyecek. Yıllarca hizmet ediyorum, hizmet etmeye de devam edeceğim. Eğer bir gün ben bu görevi yapamazsam, bunu anladığım an hepinizi toplayıp özür dileyerek bu görevi bırakırım, yapamadığım işi yapmam, yapmam. Bu herkes biliyor. Milletin iradesine kimse kelepçe vuramaz. Ne diz çöktürebilir ne de insanların vereceği oylara tesir edebilir. Ben buyum. Derdinizle dertli olan benim.”

-“Oy veren, vermeyen herkes benim esnafımdır, başımın üzerinde yeri vardır.”

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Keskin, oy veren vermeyen herkesin başkanı olduğunu belirterek, tüm üyelere teşekkür etti.

Keskin, “Ben gece ve gündüz emrinizdeyim. Malatya’nın emrindeyim. Türk esnaf ve sanatkar camiasının emrindeyim. Dilimin döndüğü kadar, gücümün yettiği kadar, hem Malatya’ya hizmet edeceğim, hem de Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye’deki tüm esnaf ve sanatkar camiasına hizmet edeceğim. Esnaf camiasına hizmet etmek benim için en büyük şereftir. Hiçbir zaman yüzünüzü yere baktırmadım, yüzünüzü eğdirecek hiçbir şey yapmadım. Bundan sonrada yapmayacağım. Ama şunu söylüyorum; devletine, milletine, ezana, bayrağa ve esnafımıza düşmanların ise her zaman karşısında olacağım. Bana oy veren, vermeyen herkes benim esnafımdır, başımın üzerinde yeri vardır.” dedi.

Şevket Keskin başkanılğında  yeni dönem için oluşan Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın Yönetim Kuruluna  Bekir Kazıcı, Abdullah Altuntaş, İzzet Batur, Ali Aksoy, Mustafa Bulut, İdris Arslan, Ali Kızılca, Hamdi Cengiz, Muhlis Aydoğdu ve Beyzade Aslan seçildiler.  Denetim Kurulu’na ise İsmet Gider, Nihat Karademir ve Doğan Akçadağ  getirildiler.

Tür DOSYA İNDİR