Vali Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’dan Keskin’e ziyaret

Vali Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MESOB Başkanı Şevket Keskin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Vali Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin’e Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Kurulu nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

Ziyarette konuşan Vali Aydın Baruş, seçimin esnaflar için güzel bir döneme vesile olmasını temenni ettiğini belirterek, “Bütün çabamız Malatya’daki ticari hayatın canlılığını devam ettirmesi ve esnafımızın kendini geçindirir vaziyette faaliyetlerini sürdürebilmesi. Bu nokta da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’mizin de zaman zaman tespitleri oluyor. Sıkıntıları, problemleri hem genel başkanlarına, hem de hükümetimiz nezdinde ilgili bakanlarımıza iletiyorlar. Bizlerde elimizden geldiğince esnaflarımıza destek olmaya çalışıyoruz, moral vermeye çalışıyoruz. İnşallah bu sıkıntılı dönemler atlatılır, esnafımızın yüzü güler ve hanelerine, çoluk çocuklarına rızıklarını kazanarak güler yüzle dönerler. Çünkü esnafımız bir şehir için, şehrin ticari hayatı için vazgeçilmez. Aynı zaman da ülkemizin birlik ve beraberliği içinde esnafımız çok kıymetli. Ne zaman Türkiye’de birlik ve beraberliği zedelemek isteyen, birlik ve beraberliğimize kast eden hain saldırılar olsa esnafımız her zaman devletimizin yanında. Tüm esnafımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberliğe önümüzdeki dönemde de katkı sağlayacaklarına yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya’da biz sivil toplum kuruluşları ile katılımcı belediyeciliğin temel ilkesi içerisinde şehri yönetirken şehrin sorunlarını ve problemlerini, çözüm önerilerini esnaflarımızdan, meslek örgütlerimizden, sendikalarımızdan, derneklerimizden ve sivil toplum örgütlerinden, kanaat önderlerinden, yerel önderlerinden alarak şehrimizin yol haritasının, yön pusulasının oluşmasında önemli katkıları var. Şevket Keskin başkanımızın da yeniden Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına seçilmesinden dolayı kendisini tebrik ediyorum, seçenlere de teşekkür ediyorum. Uzun yılar şehrimizin ticaret hayatı içerisinde olan bir yönetici olarak; Malatya’da milli birlik ve beraberlik konusu olduğunda, milli bayramlarımızda, Malatya ile ilgili bir problemin çözümü noktasında hareket ettiler. Kendilerinin şahsında bütün esnaflarımızı da tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de Malatya’mızı mazisine layık, istikbaline hazırlama noktasında bütün esnaf odalarımızla, Malatya’mızdaki ticaret erbabımızla birlikte el ele vererek şehrimizi daha aydınlık yarınlara ulaştırma noktasında gayret edeceğiz” ifadelerini kaydetti.

 

MESOB Başkanı Şevket Keskin, ziyaret için Vali Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ederek, “Malatya’da birlik ve beraberliğin sürdürülmesinde Valimiz Sayın Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın çok büyük katkıları var. Sayın Valimizin kapısı her zaman esnafa ve halka açık. Malatya’da el atmadıkları konu yoktur, gece gündüz yollarda ve ilçelerde. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, şehr-i emin olarak sürekli esnafımızla iç içe, sorun ve taleplerimize her zaman çözüm odaklı yaklaşıyorlar. Biz esnaf ve sanatkar camiası olarak bütün kongrelerimizi birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde gerçekleştiriyoruz. Zorlu günleri aşacağımıza inanıyoruz. Tabiki sıkıntılar var, ama bu memleket bizim memleketimiz, bu vatan bizim vatanımız, bu dar günleri aşacağımıza ben yürekten inanıyorum.   Esnafımızın yanında olan Valimiz Sayın Aydın Baruş’a ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

 

Tür DOSYA İNDİR